Banky.cz Banky.cz Banky v ČR ERB Bank
ERB Bank
  Adresa:  
  IČ:  
  SWIFT: FICHCZPP 
  Kód banky: 2210 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  O bance ERB Bank

  ČNB dne 11/10/2016 oznámila, že ERB Bank není schopna dostát svým závazkům. Fond pojištění vkladů začne klientům vyplácet náhrady nejpozději 20/10/2016. Banka tímto definitivně končí.

  Měl jsem v ERB Bank uloženy peníze – jak postupovat?

  Všechny banky, družstevní záložny a stavební spořitelny mají ze zákona vklady pojištěny proti úpadku na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR. Rozhodným dnem je 11/10/2016 a kurz CZK/EUR 27,02 Kč. Náhrady tedy budou vyplaceny v plné výši až do limitu 2 702 000 Kč na jednoho klienta (fyzickou či právnickou osobu). Do 19/10/2016 bude veřejně oznámen způsob výplaty (čas zahájení a místo – výplata bude pravděpodobně realizována na pobočkách České spořitelny či MONETA Money Bank). K výplatě náhrady postačí předložit občanský průkaz, netřeba další dokumenty. Výplata náhrad fyzickým osobám bude zahájena nejpozději 20/10/2016, právnickým osobám nejpozději 2/11/2016. Očekávaná celková výplata náhrad činí 3,6 mld. Kč.

  Dotazy v poradně k ERB Bank

  MH

  #3105, Air Bank, Banka, 12.10.2016

  Je banka Air Bank důvěryhodná? Myslím tedy stabilní. Po krachu ruské banky ERB mám obavy o účet u této banky. Děkuji za odpověď. Honková Marie

  Dobrý den,

  ano, Air Bank je důvěryhodná a stabilní banka, krach jako u ERB Bank v žádném případě nehrozí. 

  Ani klienti zkrachovalé ERB Bank se nemají čeho obávat - výplatu náhrad zahájí Fond pojištění vkladů do 20/10/2016 (vyplácí se 100% hodnoty vkladů až do výše 2 702 000 Kč). Takto jsou ze zákona pojištěny všechny vklady u všech bank.

  ZT

  #2673, ERB Bank - opatření ČNB, Banka, 7.4.2016

  Dobrý den, chtěl bych uložit peníze na termínový vklad do ERB. Dočetl jsem se, že ČNB zastavila u této banky vklady. Jaké je riziko u této banky a pokuď by tato banka zbankrotovala, vyplatí mi stát i úroky? Děkuji za odpověď.

  Dobrý den,

  riziko je nulové, neb pojištění kryje i výplatu úroků (celkem je pojištěn na 100% ekvivalent až 100 00 EUR - tedy zhruba 2,7 mil Kč). Nicméně dokud ČNB své opatření nezruší, tak nové vklady u ERB založit nepůjde - mimochodem, také již není o co stát, neboť ERB skokově snížila úroky u všech vkladů na 0,01%.

  Více info v našem článku ERB Bank nesmí přijímat vklady a poskytovat úvěry.

  AG

  #2563, Termínovaný vklad v EUR, Spoření, 2.3.2016

  chtela bych si zalozit terminovany ucet asi 45 000 eur...jak mam postupovat? dekuji

  Dobrý den,

  položme si otázku, jak dlouho chcete mít uložené peníze v EUR, resp. kde chcete v budoucnu své peníze utrácet. Nyní je kurz CZK/EUR uměle podhodnocen (cca 27Kč/EUR) díky intervencím ČNB - tedy dnes za eura dostanete mnohem více korun, než by tomu bylo jindy. V horizontu jednoho roku dojde pravděpodobně k ukončení intervencí centrální banky a koruna skokově posílí (na cca 25 Kč/EUR) - tedy za stejné množství eur dostanete mnohem méně korun.

  Chcete-li své peníze v budoucnu utrácet v tuzemsku (tedy v korunách) či chcete-li spořit déle než rok, doporučil bych peníze nyní převést na koruny a založit termínovaný vklad v korunách. V obou případech doporučuji roční termínovaný vklad od ERB Bank s úrokem 2,2% pro CZK i EUR.

  H

  #2554, Kam uložit 400 000 Kč, Spoření, 28.2.2016

  Dobrý den, mám ušetřeno 400.000 Kč na běžném účtu ČS a ráda bych je bez rizika alespoň trochu úročila. Můžete mi poradit ? Děkuji za odpověď. Ing. Wernerová

  Dobrý den,

  přestože jsou dnes úrokové sazby obecně nižší, lze mezi mnoha špatnými nabídkami na trhu najít i nějaké ty lepší kousky. 

  Spořící účet bez výpovědní lhůty: Equa bank (0,75% do 200 000 Kč, dále 0,55% nebo 1,25% s vedením běžného účtu), Air Bank (0,9% do 250 000 Kč, dále 0,2%, nebo 1,2% při vedení běžného účtu).

  Termínovaný vklad na 1 rok: ERB Bank (2,2% od úložky 0,5 mil. Kč, jinak 2%).

  Jestli peníze nebudete rok potřebovat, uložte je na termínovaný vklad za 2%. Pakliže byste část peněz mohla potřebovat, doporučuji 200 000 Kč uložit do Equa bank (0,75%) a 200 000 do Air bank (0,9%). Vše je samozřejmě bez poplatků a oba účty lze ovládat z pohodlí domova přes internetbanking. Zvážil bych i převod běžného účtu z ČS do Equa bank, neboť pak byste dosáhla nejen na úrokový bonus pro spoření, ale i byste získala zcela bez podmínek běžný účet kompletně zdarma (včetně např. neomezených výběrů z bankomatů všech bank). V konečném důsledku tak na ušetřených poplatcích za běžný účet možná získáte více než za vyšší úrok na spoření.

  #2525, Termínovaný vklad v RUB 1 rok, Spoření, 19.2.2016

  Vážený pane Strašáku, osobně se zajímám o TV 1 rok objem 1,35 mil. RUB, bez sankce za předčasné vypovězení, v případě předčasného vypovězení právo na alikvótní částku min. po dvou měs. trvání, bez nákladů na zřízení a vedení. Ano, nabízené úročení je pozoruhodné u ERB Bank. Podmínkou, ale je smluvit osobně v Praze. Souhlas na smlouvě ověřený notářem zaslaný doporučenou poštou neberou. Předčasná výpověď při maximálním úročení vůbec nelze a nebo v jiném případě nižšího úročení lze, ale stane-li se kdykoliv před výpovědní lhůtou pak jistina zpět celá a z úroku ani část. Pomůžete mi, když prověříte jestli na ze shora uvedený parametr TV má ještě někdo podobně zajímavý nebo lepší než ERB Bank a Sberbank.

  Dobrý večer pane inženýre,

  Potvrzuji Vaši informaci, že ERB Bank podle našich znalostí neposkytuje žádné vzdálené služby a musíte se tedy v případě zájmu dostavit na pobočku. Pokud zůstanete u své úvahy ukládat v RUB, tak je určitě nejbezpečnější cestou provést to přes jednu z ruských bank, působících v ČR. Zajištění CZK/RUB v relevantní ceně se obávám, že neseženete.

  Jste si skutečně jist investicí do RUB? Zkusím "nastavit zrcadlo" Vaší investiční úvaze:

  • Inflace v RUB zrychlila k 08/2015 meziroční tempo na 15,8% + úrok v RUB činí 8% p.a. – zatímco inflace v CZK byla k 08/2015 na úrovni 0,4% a úrokové sazby TV míří ke 2%.
  • V mezinárodním kontextu zkuste zvážit
  1. Ekonomika Ruské federace je založena v podstatě na příjmech z ropy (a surovin), která teď  spadla meziročně cca ze 100USD/barel na 30USD/barel (suroviny padly obdobně se zpomalením čínské poptávky)
  2. Ekonomika ČR je spjatá spíše s ekonomikou EU (tj. potažmo Německa), která si myslím že bude stagnovat, popř. může lehce klesat (myšleno vůči Dolaru)
  3. Nicméně kurz CZK je uměle držen ČNB cca 20-30% pod jeho reálnou paritou vůči EUR. Aktuálně deklarováno, že to bude do roku 2017, ale obávám se že je možný „švýcarský scénář“ – tj. skokové posílení CZK vůči EUR i USD v předem neurčené době do toho 12/2017.

  Tj. já osobně raději přetrpím méně úročené období v CZK, nebo lehce diverzifikuji do USD. Nebo pokud budu investovat agresivněji, nakoupím si dnes nějaké dividendové akcie. Ale rozhodně si nedokáži představit, že bych dnes ukládal peníze do rublu, který vzhledem k reálné inflaci na roční bázi prodělává 7-8% a ani výhled nemá úplně optimistický.

  Články o ERB Bank

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  …mínky pro zákazníka. O tom se mohli přesvědčit klienti J&T Banky loni na jaře, která po odchodu hlavního konkurenta na poli termínovaných vkladu (ERB Bank) snížila své sazby takřka na polovinu a nejdelší nabízený termín (5 let) končil na hranici 1%. J&T Banka neměla důvod dávat více, neboť i…

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  Nová česká banka a další aktuality ze světa financí

  26.10.2016, Banka

  Creditas získala bankovní licenci, Artesa dostala pokutu, Sberbank má zákaz úvěrování komerčních nemovitostí a investiční výstavby a ERB Bank byla pravděpodobně tunelována. Říjen byl na novinky ze světa tuzemského bankovnictví skutečně bohatý. Záložna Creditas získala bankovní licenci Če…

  Banka ZUNO končí

  Banka ZUNO končí

  18.10.2016, Aktuálně

  …2 mld. Kč úvěrů z22 mld. Kč vkladů je zkrátka málo). Letos tak vtuzemsku končí již druhá banka (mimo dobrovolného odchodu ZUNO ještě zkrachovala ERB Bank, viz náš článek ERB zkrachovala, náhrady začne vyplácet Fond pojištění vkladů). Otázky a odpovědi V souvislosti s ukončením činnosti ZUN…

  ERB Bank zkrachovala, náhrady začne vyplácet Fond pojištění vkladů

  ERB Bank zkrachovala, náhrady začne vyplácet Fond pojištění vkladů

  12.10.2016, Aktuálně

  ČNB dne 11/10/2016 oznámila, že ERB Bank není schopna dostát svým závazkům. Fond pojištění vkladů začne klientům vyplácet náhrady nejpozději 20/10/2016. Banka tímto definitivně končí. Měl jsem vERB Bank uloženy peníze – jak postupovat? Všechny banky, družstevní záložny a stavební spořite…

  Stavební spoření zpátky ve hře?

  Stavební spoření zpátky ve hře?

  10.6.2016, Spoření

  …b vmomentě nulových úroků centrálních bank a výrazného přebytku likviditu na trhu. Co súroky termínovaných vkladů udělal odchod konkurence ztrhu (ERB Bank) bylo možné sledovat během 3/2016 – sazby se propadly ze dne na den o 50% níže. I to totiž nové jedničce na trhu termínovaných vkladů (J&…



  Rychlé odkazy

  Banky v ČR