Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12092, Kam uložit úspory na hypotéku?

Kam uložit úspory na hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
13.12.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, aktivně hledáme bydlení, které chceme financovat hypotékou. Kvůli tomu máme naspořené nějaké finance, které nechceme vázat na příliš dlouhou dobu, kdybychom v dohledné době narazili na nemovitost, kterou bychom chtěli. Prostředky máme nyní na spořícím účtu (zřízený s bonusovým úrokem na kratší období, které bude končit). Je nějaká jiná možnost, kde prostředky na bydlení spořit a zároveň je nemít blokované příliš dlouho, pokud bychom je potřebovali k financovaní bydlení? Děkuji

Dobrý den,

úspory na hypotéku budete potřebovat cca do 30 dní od podpisu rezervační smlouvy (v mezičase budete vyřizovat hypotéku a řešit návrh kupní smlouvy a smlouvy o úschově). Peníze tak je možné uložit pouze na spořicí účet. Hello Bank bude i po novém roce nabízet úrok 1%, ale sníží se limit pro lepší úročení na 200 000 Kč/osoba (dohromady s partnerkou každý na svém účtu takto pokryjete 400 000 Kč). Equa bank bude snižovat úročení na 0,7%. Zbývá tedy J&T Banka s úrokem 0,9% pro neomezenou výši vkladu (nebo 1% při sjednání výpovědní lhůty 33 dní).