Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #11126, Finanční poradce mi sjednal životko, investice a nestíhám platit

Finanční poradce mi sjednal životko, investice a nestíhám platit, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně investičního fondu Conseq. Máme ho 3 roky, hned na začátku jsme splatili vstupní poplatek a nyní bychom tedy měli spořit. Posíláme 1 000 Kč/měs. Vím, že jde o dlouhodobý fond, ale jsme z toho zklamáni, výsledky nejsou dobré a vzhledem k situaci se obávám, že to nebude jinak. Co byste nám poradil? Jsem na rodičovské a 1 000 Kč pro nás není málo (máme ještě další výdaje - IŽP, penzijko, apod.), každopádně mi je jasné, že odstoupení není dobrý nápad, že? Dále jsem se chtěla zeptat na Váš názor na investiku? Mám tam na 3 roky uložené nějaké peníze. To i Conseq nám doporučila poradkyně mých rodičů. Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

upřímně řečeno, finanční poradci si z Vás evidentně udělali tzv. "dojnou krávu". Finanční poradce má z každého investičního životního pojištění a fondů velmi štědrou provizi (obvykle dostávají většinu peněz, co do IŽP a fondů vložíte během prvních 24 měsíců). Proto je výkonnost vašich investic po 3 letech takto nízká (většina vložených peněz šla na provize poradcům).

Doplňkové penzijní spoření je dobrý produkt (sjednání Vás nic nestálo, měsíčně dostáváte od státu příspěvek až 230 Kč a dalších až 3 600 Kč ročně zpět na daních). Ostatní fondy a IŽP velmi dobře promyslete. Nechte si vyčíslit, kolik peněz byste dostala zpět při výpovědi. O vyčíslení těchto částek požádejte přímo pojišťovny a investiční společnosti (Vašim finančním poradcům se vyhněte obloukem). Někdy může být lepší akceptovat ztrátu hned a poučit se, než do černé díry sypat další peníze. Pro příště si pamatujte, že nikdo to s Vašimi financemi nebude myslet nikdy upřímněji než Vy sama. Používejte selský rozum a nenechte se takto klamat rádoby poradci.