Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #23162, Zapomenutá anonymní vkladní knížka

Zapomenutá anonymní vkladní knížka, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.3.2024 Spoření

Dobrý den, včera mi matka řekla, že má heslo k vkladní knížce. Nedávno zemřel otec a já teď s hrůzou zjistila, že vkladní knížky na heslo byly dávno zrušeny. Můžete mě uklidnit? Existuje ještě typ vkladní knížky co je třeba na jméno a heslo? Protože mi vyloženě řekla o heslu. Je ještě taková vkladní knížka platná? Že to není anonymní vkladní knížka ale jiná, kde i přesto je uvedeno heslo? Protože matka tam má několik set tisíc a dlouho je poctivě spořila. Myslím, že vkladní knížka je z České spořitelny. Bojím se, aby matka nedostala infarkt. Ona chce peníze vybrat, tak se to stejně dozví. Šly tenkrát informace o rušených anonymních knížkách v novinách? Protože matka není vůbec internetový typ, ale noviny se kupovaly. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

anonymní vkladní knížky byly zrušeny již v roce 2002 a čas na výběr peněz byl do konce roku 2012 (ČS následně nad rámec zákona lhůtu prodloužila o další roky až do 31/12/2016). Nevyzvednuté vklady byly použity na charitativní projekty. Informace o rušení VK byly určitě zmiňovány v tisku, televizi i rádiu a to opakovaně během let 2000-2016. Doporučuji navštívit nejbližší pobočku České spořitelny a vše ověřit.