Jak založit účet na dálku a otevřít podúčet v kanadských dolarech u české banky?

23.8.2021 Běžný účet

Dobrý den, rád bych se zeptal na možnost založení účtu na dálku. Pracuji v Kanadě a potřeboval bych otevřít nový osobní účet u některé z českých bank. K tomu bych potřeboval otevřít podúčet k tomuto účtu v kanadských dolarech. Jeden osobní korunový účet v Čechách mám. Tuto banku bych však nepreferoval. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

máte-li platné dva doklady totožnosti (OP a pas nebo řidičský průkaz) a aktivní běžný účet u jiné banky v ČR, který byl založen na pobočce, lze založit účet na dálku i z Kanady (bance pošlete kopie 2 dokladů totožnosti, výpis ze svého účtu v ČR a vše stvrdíte platbou 1 Kč z existujícího účtu). Vedení účtu v CZK nabízí všechny banka, ale devizový účet v CAD získáte jen u několika málo bank (např. Česká spořitelna).