Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #15945, Jak vybrat peníze z vkladní knížky?

Jak vybrat peníze z vkladní knížky?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.11.2021 Spoření

Dobrý den, potřeboval bych prosím radu. Můj dobrý známý již nějakou dobu řeší tuhle situaci. Někdy v letech 1994-1995 vyhrál ve společnosti Sazka velký obnos. Problém byl v tom, že zrovna v době kdy to vyhrál byl hospitalizován v léčebně. Problém s alkoholem. Peníze tedy nechal uložit na vkladní knížku u České Spořitelny. Bohužel po pár letech vyhořel a veškerá dokumentace ke knížce byla pryč. Jednal s Českou Spořitelnou, která mu cituji řekla: Ano vkladní knížku tady máte, ale potřebujeme její číslo. On ho už samozřejmě nemá. Jak tohle řešit, aby peníze dostal zpět? Děkuji za odpověď, s pozdravem.

Dobrý den,

pokud kamarád peníze uložil na vkladní knížku na jméno, stačí předložit OP (není třeba znát číslo knížky). Naopak pokud šlo o anonymní vkladní knížku na doručitele (které byly mimochodem zrušeny a lhůta pro vybrání peněz dávno uplynula), bez knížky peníze vybrat nepůjde.