Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5103, Banka mi dává nízký úrok

Banka mi dává nízký úrok, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
30.8.2018 Spoření

Jsem senior 79 let a jsem Vaším letitým klientem se spořícím účtem, který se mi zdá v poslední době dost úrokově nízký. Vy jako bankovní gigant dáváte 0,50 % a česká banka Creditas 0,80% a při úložce nad 750 tisíc 1,10 %. Já ve svých letech nemohu investovat peníze do podílových fondů, dluhopisů atd. Začíná to být u Vás pro mne nevýhodné.

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. Zdaleka neplatí "čím větší banka, tím lepší podmínky" nebo "čím déle jste u jedné banky, tím lepší podmínky". Zde máte přehled spořících účtů všech bank. Air Bank a Equa bank 1% (při platbě 3/5x kartou měsíčně), J&T Banka 0,8% (min. vklad 0,5 mil. Kč), Creditas 0,8% (nad 750 000 Kč 1,1%) a další. Určitě je z čeho vybírat. Nejste-li spokojen s úrokem vaší banky (0,5%), není nic snazšího než přejít ke konkurenci, která nabízí více. Investice (podílové fondy, dluhopisy, akcie) bych Vám taktéž vzhledem k Vašemu věku nedoporučoval.

Vklady jsou pojištěny u všech bank stejně (na 100% hodnoty do cca 2,5 mil. Kč). Jestli je banka česká nebo zahraniční je úplně jedno, ale je-li to pro Vás přesto podstatné, jsou všechny 4 banky zmíněné výše české.