Vývoj koruny v roce 2022: Co očekávat a jaké jsou prognózy?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
17.3.2015 Spoření

Dobrý den, na začátku roku jsem se Vás dotazovla ohledně spoření v euru nebo v korunách. Říkal jste, že je výhodnější eura pevádět na koruny, kurs koruny poroste. Situace a zprávy z posledního měsíce a vývoj koruny nasvědčuje, že ČNB na intervenci trvat do roku 2016 nebude a v nejblížší době se kurz koruny vrátí k 25. Jak Vy vydíte vývoj koruny. děkuji za názor.

Dobrý den,

dle mého názoru bude ČNB držet svůj závazek nenechat klesnout korunu pod 27 Kč/EUR minimálně do poloviny roku 2016. Toto potvrzují i výroky členů bankovní rady ČNB, naposledy to zopakoval včera v ČT pan guvernér Singer. Navíc s tím jak koruna začala posilovat min. týden blíže k hranici 27 Kč/EUR, zesílily i slovní intervence členů bankovní rady ČNB, že na závazku se skutečně nic nemění a jakmile kurz protne hranici 27 Kč, tradeři ČNB neprodleně zasáhnou a intervenovat na měnovém trhu budou.

Pan Zeman sice ČNB neustále za umělé oslabení koruny napadá a slibuje nápravu (má pravomoc jmenovat nové členy bankovní rady ČNB po té, co těm současným vyprší mandát), nicméně k první obměně členů rady nedojde dříve než právě v polovině roku 2016.

Více info v našem článku Bude koruna dál oslabovat?