Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #20471, Předčasné zrušení dětské vkladní knížky

Předčasné zrušení dětské vkladní knížky, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.1.2023 Spoření

Dobrý den, chci zrušit dětskou vkladní knížku u Poštovní spořitelny u ČSOB. Na poště mi bylo řečeno, že je nutná ověřená kopie RL (jasně chápu). A ještě potřebuji nějaké rozhodnutí soudu o tom, že mohu vkladní knížku zrušit. Je nějaký vzor, jak tu žádost mám napsat? Ke kterému soudu a jak ji mám doručit? To už mi nikdo nebyl schopný říct. Bohužel budu mít i sankce za předčasné zrušení, ale je mi líto tam ty peníze nechat ležet do dovršení 18ti let, když mohou jinde "vydělávat" efektivněji. Díky

Dobrý den,

u předčasně rušených dětských produktů bývá vyžadován souhlas opatrovnického soudu. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc - právním Vám za úplatu se vším pomůže. I kvůli těmto administrativním obtížím a neflexibilitě dětských produktů bývá lepší spořit dětem na své jméno a peníze jim předat po dostudování.