Která banka nabízí nejlepší spořicí účet v USD?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
21.11.2022 Spoření

Dobrý den, babička mi odkázala peníze v USD (20 000) a já je dlouhou dobu potřebovat nebudu. Chtěla bych si založit spořici učet v USD - jaká banka je k tomu nejlepší? Děkují za radu.

Dobrý den,

spořicí účty v USD jsou velmi špatně úročeny (desetinky procent) oproti korunovým spořicím účtům (až 6,15%). Pokud v budoucnu neplánujete výdaje v USD (žijete a pracujete v ČR), doporučuji dolary směnit na koruny a spořit v korunách. Nyní je pro směnu velmi příhodná doba (díky silnému dolaru dostanete více korun).