Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1178, Dotaz v bankovní poradně

Jaké je nejlepší dlouhodobé spoření pro budoucnost mého synovce?

Dobrý den, chtěla bych našetřit peníze svému synovci do dospělosti. Jednalo by se o dlouhodobější spoření, předpokládám, že bych ukládala 1 000 Kč měsíčně. Jaký způsob spoření byste mi doporučili? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

momentálně situace na trhu moc spoření nepřeje a úroky jsou malé. Vidím dvě možnosti:

1) spořicí účet od ZUNO Banka, Air-Bank, Equa Bank s úrokem 1,3-1,5%, peníze jsou vedeny na Vás, můžete je kdykoliv vybrat

2) dětská vkladní knížka od ČS s úrokem 2% a bonusy 500/1000Kč při životním jubileu, peníze jsou vedeny přímo na dítě, dispozice omezené, vklad nutno provádět vždy osobně na pobočce

Je možné, že se situace během následujících let změní a úroky na spořicích účtech porostou, tedy bude možné umístění peněz optimalizovat. Na vkladní knížce, která vypadá nyní lákavěji, bude ale vše zafixováno na dlouhou dobu dopředu bez možnosti změny.