Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2112, Úvěr pro SVJ na rekonstrukci a zateplení

Úvěr pro SVJ na rekonstrukci a zateplení, Reality

Sjednejte si hypotéku online
12.8.2015 Reality

Prosím poskytujete investiční úvěr pro SVJ na zateplení panelového domu, výše úvěru cca 1,3 mil Kč? Jaká je přibližně úroková sazba? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bonitní jednotlivec se zástavou si půjčuje dnes za 1,99% (fixace 5 let), u SVJ (kde není skóring jednotlivých členů SVJ, ani se neručí majetkem) to bude více - zhruba 2,4-2,8%. Vyvarujte se stavebních spořitelen, resp. jejich úvěrů ze stavebního spoření - na první pohled lákavá nabídka, ale už vám nikdo neřekne, že první polovinu dobu splácení vlastně úvěr nesplácíte, ale spoříte-si, tedy úrok z úvěru se neustále počítá z původně půjčené plné částky. A až zhruba po polovině doby splácení se tento úvěr ze stavebního spoření a spoření překlopí do řádného úvěru. Na toto nikdy nepřistupujte a požadujte řádný úvěr od prvního dne, ideálně od banky.

Zvažte také možnost si nepůjčovat vůbec a na rekonstrukci se složit přímo - všem by se to vyplatilo, neboť úspory jsou dnes zhodnocovány max. 1-2% a na úvěr si budete vždy půjčovat dráže. Tedy pokud by každý člen SVJ vybral ze svého spoření na mimořádnou splátku, vlastně by celkově ušetřil.