Peněžní dům, spořitelní družstvo je dynamicky se rozvíjející finanční instituce s družstevní právní formou založena v roce 1996 .Poskytuje komplexní nabídku bankovních služeb zaměřených jak na vedení výhodných běžných účtů pro jednotlivce, tak pro drobné a střední firmy a podnikatele. Dále poskytujeme úvěry a zajímavé úročení vkladů.
Peněžní dům, spořitelní družstvo je dynamicky se rozvíjející finanční instituce s družstevní právní formou založena v roce 1996 dle zákona č. 87/1995 Sb. o spořitelních a úvěrních družstvech, v platném znění.
Poskytujeme komplexní nabídku bankovních služeb zaměřených jak na vedení výhodných běžných účtů pro jednotlivce, tak pro drobné a střední firmy a podnikatele. Dále poskytujeme úvěry a zajímavé úročení vkladů.
Dohled nad činností spořitelních družstev vykonává Česká národní banka. Spořitelní družstva musí dodržovat veškeré zákonné předpisy, které upravují podmínky pro služby poskytované bankami a spořitelními družstvy. Peněžní dům, spořitelní družstvo je od roku 2008 účastníkem platebního systému České národní banky, veškerý platební styk probíhá prostřednictvím clearingového centra ČNB. Peněžní dům má přidělen bankovní kód 2200.
Vklady klientů Peněžního domu jsou pojištěny shodně jako vklady klientů u bank. Jako klient máte pojištěno 100% vkladu, a to až do výše ekvivalentu 100.000 EUR.
Abyste mohli využívat služeb Peněžního domu, je třeba stát se jeho členem, to je podat přihlášku a vložit základní členský vklad ve výši 100 Kč. Jak se stát členem?
Peněžní dům nabízí možnost koupě dalších členských vkladů a tím získání vyššího podílu na základním kapitálu družstva. Majitelům dalších členských vkladů se nabízí výhodnější podmínky při využívání produktů a služeb Peněžního domu, např. snížené úrokové sazby u úvěrů.
Jako člen máte právo na poskytnutí úplných informací o hospodaření Peněžního domu. Členové mají právo spolurozhodovat na členské schůzi o základních otázkách koncepce rozvoje Peněžního domu. Služby, které Peněžní dům poskytuje, jsou postupně zaváděny podle potřeb, požadavků a přání členů, čímž se zaručuje operativnost a flexibilita činnosti družstva. Čistý zisk z hospodaření Peněžního domu lze rozdělit mezi členy. O rozdělení zisku rozhoduje členská schůze.
V případě, že člen není spokojen s činností Peněžního domu, může kdykoli zrušit své členství. Při ukončení členství se členský vklad klientovi vrací a má nárok na vypořádací podíl. Členský vklad a Vypořádací podíl je vyplacen až po schválení účetní závěrky za období, ve kterém bylo ukončeno členství.
Dobrý den, Na který účet nemůže exekutor a které účty jsou bez nutnosti vkladu při založení? Děkuji Edita
Dobrý den,
exekutor může na všechny účty. Vklad 100-200 Kč při založení účtu dnes požadují jen MONETA Money Bank, ČSOB, Era, Wüstenrot, Sparkasse, Fio banka a Peněžní dům. Všechny ostatní banky a záložny žádný vklad nevyžadují. Kompletní přehled běžných účtů zde.
Pokračování dotazu č. 3234: Omlouvám se za neúplnost dotazu, níže mělo být „my platíme 11%“.
Dobrý den, máte pravdu v tom, že úrokové sazby jsou na minimálního hodnotách, ovšem zejména u vkladů! Komerční banky potom do úrokových sazeb u poskytovaných úvěrů kromě nákladových úroků za zajištěné zdroje rozpočítávají nejméně: vlastní režijní náklady, regulatorní náklady a rizikovou přirážku dle scoringu dlužníka a bonity zajištění. Rovněž se může stát, že výší nabídnuté úrokové sazby komerční banka vyjádří svoji (ne)ochotu konkrétní firmě půjčit – tomu se v obchodní praxi říká „odmítnutí cenou“. Neznáme Váš konkrétní případ, ale mohu uvést alespoň, že sazba úvěru kolem 10% zaručeně bude nabídnuta klientovi se záporným vlastním kapitálem (ztráty z podnikání převyšující základní kapitál), nebo u nezajištěného úvěru typu kontokorent. Zároveň lze obecně konstatovat, že čím nižší je částka úvěru, tím vyšší je úroková sazba, když režie na zpracování je stejná u úvěru za 0,5 milionů, jako u 5 milionů Kč. Dlužník, který má negativní záznamy v bankovních a nebankovních registrech (neplacení, pozdní placení) bude bankou pravděpodobně odmítnut zcela! Máte-li dobré zajištění (nemovitost), můžete zkusit požádat o úvěr u některé záložny – např. ANO spořitelní družstvo, Moravský peněžní ústav, Peněžní dům. Tyto menší peněžní ústavy ve snaze získat nové klienty nabízí nižší cenu – jsem si ale téměř jistý, že s úvěrem ve výši jednoho milionu korun se nedostanete pod 9% p.a. Možná nejlepší cestou jak si zlepšit podmínky ve své bance je podnikat s dobrým výsledkem, mít vše správně zaúčtováno a zároveň si budovat osobní vztah s přiděleným bankéřem, který se za vaši firmu přimluví při projednání žádosti o refinancování? Ne za všechno lze vinit české banky, když objektivně jim v rámci dohledu České národní banky a aplikace evropských směrnic BASEL vznikají mnohamilionové až miliardové regulatorní vícenáklady. Evropská unie tak kromě pozitiv přináší svým občanům i tyto strasti.Dobrý den, prosím Vás o zodpovězení dvou otázek. Moje první otázka zní: Jak byste charakterizovala retailové bankovnictví? A druhá otázka, u které si opravdu nejsem jist odpovědí je: Byl byste schopen vyjmenovat nějakou komunální banku? Děkuji Vám za Váš čas a odpověď. S pozdravem a přáním příjemného zbytku dne M.P.
Dobrý den,
retailové bankovnictví: bankovní služby pro fyzické osoby, nepodnikatele, tedy pro běžné občany komunální banka: banka cílící na klienty v konkrétním regionu. V Čechách je dobrým příkladem družstevní záložna Peněžní dům, která nemá ambice přesáhnout svůj region Uherského Hradiště.Petr Jermář, Banky.cz
…e banky. Zavýběr zbankomatu vlastní banky zaplatíte utěchto bank a záložen, atyto částky: 5 Kč:ČSOB a ČSOB Poštovní spořitelna (Základní účet), Peněžní dům (Běžný účet) a Artesa (Artesa konto) 8 Kč:VR Bank (VR Konto), Volksbank Raiffeisenbank Nordoberpfalz eG (Giro-Doppel) 12 Kč:Oberbank…
…RB im Stiftland, Sberbank (150 Kč) Artesa, Oberbank AG, Raiffeisenbank, UniCredit Bank (200 Kč) ANO SD (1%, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč) Akcenta, Peněžní dům a Wüstenrot SEPA platbyneposkytují. Air Bank a Expobank nabízejí SEPA platby zdarma u zpoplatněnýchběžných účtů v rámci balíčku služ…
…,80%, 2 roky = 2,30%, 3 roky = 2,70%, 4 roky = 2,80%, 5 let = 2,90% Akcenta (Termínovaný vklad): 3 roky = 3,00%, 4 roky = 3,00%, 5 let = 3,00% Peněžní dům (Termínovaný vklad): 1 rok = 0,60-0,75%, 2 roky = 0,85-1,00%, 3 roky = 1,20-1,35%, 4 roky = 1,60-1,80%, 5 let = 2,05-2,20% Nabídku …