Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #4770, Zneužití osobních údajů

Peněžní ústav a postihy: Jak se může zachovat a co hrozí v případě žaloby?

11.6.2018 Podvod

Pokračování dotazu č. 4765: Dobrý den, velmi děkuji za odpověď, jen by mě ještě zajímalo, jak se peněžní ústav poté co bych ho případně zažaloval může zachovat a jaký by byl případně jeho postih. Dočetl jsem se, že nyní je tento případ již ve fázi věřitel – ručitel. Případnou záležitost by tak mohl řešit pouze se mnou a člověkem, který smlouvu zprostředkoval? Já totiž vidím vinu v tomto případě u dlužníka co podvedl i peněžního ústavu za naprosto rovnocennou. I oni přispívají stejnou měrou k těmto podvodům, pokud si ručitele dostatečně neprověří a vznikají tím velké problémy. To jim to zákon takto umožňuje? Za případnou odpověď děkuji a více se již dotazovat nebudu.

Dobrý den,

podejte trestní oznámení na neznámého pachatele a nechte Policii ČR, ať vše vyšetří. O vině a trestu následně rozhodne soud. Teď je skutečně zbytečné spekulovat o míře zavinění jednotlivých účastníků (podvodník co zneužil Vaši identitu/pracovník banky, který pochybil/samotná banka, která měla špatně nastavená pravidla ověřování totožnosti) - toto vyšetří Policie ČR a rozhodne soud.

Přijde-li do banky Vám podobný člověk s komplet Vašimi doklady, pak banka nemá moc šanci poznat, zda-li se nejedná o podvodníka. Nejsou-li předložené doklady (OP, atd.) hlášeny jako kradené, pak je šance na rozeznání podvodníka téměř nulová.