Je výhodné si předem nechat vyplatit výsluhovou penzi před převodem na typ po roce 2013?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
6.3.2023 Spoření

Dobrý den, od roku 2000 si platím penzijní připojištění (je sjednaná výsluhová penze). Smlouvu bych chtěla převést na typ "po roce 2013". Je dobré si předem nechat výsluhovou penzi vyplatit (ta se "nepřevádí")? Děkuji.

Dobrý den,

doplňkové penzijní spoření (nový typ po roce 2013) výsluhovou penzi nemá, tedy případně je nutné si nechat peníze vyplatit před převodem (nebo počkat s výplatou na dosažení věku 60 let). Záleží na vaší rodinné a finanční situaci. Umíte-li peníze sama zhodnocovat lépe než penzijní fondy, pak výsluhovou penzi vyberte a naložte s ní lépe. V opačném případě doporučuji peníze na spoření ponechat.