Ztracená výherní vkladní knížka po 24 letech: Je možné zjistit, jestli stále existuje?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
26.1.2023 Spoření

Dobrý den, můj otec zemřel před 24 lety. Až teď mi sestra řekla, že měl výherní vkladní knížku, ale nikdy se nenašla. Je možné zjistit, jestli ještě existuje? Děkuji

Dobrý den,

pátrat po vkladní knížce zůstavitele, který zemřel před čtvrt stoletím, může být poměrně komplikované. Měla to být vkladní knížka na jméno nebo na doručitele? U které banky měla být vedena? Anonymní vkladní knížky (na doručitele) byly zrušeny již v roce 2002 a peníze bylo možné vyzvednout do konce roku 2012.