Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #4167, Změna majitele spořícího účtu

Změna majitele spořícího účtu, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
4.1.2018 Spoření

Dobrý den, mám u ING Bank spořící konto už asi tři roky. Lze změnit jméno majitele tohoto konta? Chtěl bych jej přenechat své dceři, které je již 15 let.

Dobrý den,

každý bankovní účet (běžný, spořící, atd.) má vždy pouze jednoho majitele (ve zcela výjimečných případech více), který se pevně stanoví při zakládání produktu. Majitele účtu nelze v budoucnu nikdy změnit, nicméně je možné zřídit dalším osobám dispoziční právo k účtu.

Pro Váš případ je řešení následující:

1) dcera si založí svůj účet (ING Bank nabízí ke každému novému účtu bonus 500 Kč za první vklad ve výši min. 1 000 Kč)

2) peníze převedete ze svého účtu na její účet

3) svůj účet následně zrušíte