Air Bank TOP3 Garance, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
26.8.2017 Spoření

Pokračování dotazu č. 3777: Dotaz k Air Bank - TOP3 garance. Šlo mně právě o ten slib TOP3 garance napořád. Bylo to jasně v reklamách řečeno, TOP3 garance neměla být zrušená. Dnešní úrok 1% je relativně dobrý, ale je potřeba splnit další podmínky, s TOP3 garancí to nebylo potřeba.

Dobrý den,

v dnešní době ale téměř všechny banky vyžadují plnění podmínek, jinak Vám peníze úročí pouze 0-0,2%. Jedinou výjimkou je ING Bank (0,5% do 300 000 Kč) a Expobank (0,3% do 13,5 mil. Kč). Pro dodržení podmínek TOP3 garance by tak Air Bank stačilo dnes nabízet úrok pouze 0,2%, což by uspokojilo málokoho. Proto pravděpodobně Air Bank TOP3 garanci zrušila a místo ní nabízí zajímavější úrok (1%), ale jen při splnění podmínek.

Viděl bych to takto. Slib "TOP3 garance navždy" lze interpretovat z právního, formálního a morálního hlediska. Z formálního hlediska slib splněn nebyl (nebylo to navždy). Z právního hlediska slib splněn byl (navždy neznamená de iure doslova napořád, viz problematika doživotních záruk, které také platí jen do momentu ukončení výroby produktu + pár let navíc). Z morálního hlediska slib splněn byl, protože banka stále nabízí to nejlepší na trhu.