Jak uložit peníze v České spořitelně a získat vysoký úrok?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.3.2015 Spoření

Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit jak uložit peníze v České spořitelně. Podmínky:v yzvednutí peněz kdykoliv, zaručit návratnost min. stejné částky, tzn.žádné podílové listy a podnikání a samozřejmě co nejvyšší úrok. Děkuji, Solnička, Brno.

Dobrý den,

pro Vás bude nejspíše vhodný spořicí účet bez výpovědní lhůty (peníze kdykoliv k dispozici, pevně stanovený úrok, bez jakýchkoliv podmínek a rizik).

Česká spořitelna (stejně jako ostatní velké banky jako Komerční banka, UniCredit Bank, ČSOB, Raiffeisenbank) Vám peníze bohužel rozumně nezhodnotí (spousta podmínek, kliček, úrok velmi nízký), bude třeba se poohlédnout u menších bank či záložen:

Air-Bank 1,1% (do 250 000 Kč), Sberbank 1,63% (do 300 000 Kč), Moravský peněžní ústav 1,5% (do 150 000 Kč, dále 1,3%). Expobank 1,1%, Equa Bank 1% (nebo 1,5% do 200 000 Kč při splnění podmínek). Další informace v našem srovnávači zde.

Vklady u všech bank jsou pojištěny na 100% hodnoty až do výše cca 2,7 mil. Kč, tedy je jedno, kam peníze uložíte.