Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #17907, Kam má uložit senior 400 000 Kč?

Kam má uložit senior 400 000 Kč?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
12.5.2022 Akcie a investice

Dobry den, je mi 63 let, mam volnych 400 000 Kc, nepotrebuju je. Chtela bych koupit dluhopisy od Ceske sporitelny, je to dobry napad?

Dobrý den,

není to dobrý nápad. Doporučuji peníze uložit na terminovaný vklad u Trinity Bank s úrokem 5,08% (termín na 1 rok). Zde máte výnos garantován a uložené peníze pojištěny na 100% hodnoty až do výše ekvivalentu 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč). Méně rizikové dluhopisy Vám 5% nenabídnou a více rizikové dluhopisy bych od 60 let výše nedoporučoval.