Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #1521, Termínovaný vklad na měsíc

Termínovaný vklad na měsíc, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
14.8.2014 Spoření

Na běžném účtě (sporožiru) mám momentálně 160 000, které budu potřebovat až za měsíc - je možné uložit tuto částku na měsíční termínovaný vklad?
Děkuji Šenk

Dobrý den,
o jakou se jedná banku? (tipuji Česká spořitelna)
Možné to je, ale při dnešních úrocích na termínovaných účtech se tyto vklady začínají vyplácet až od ročních vkladů a pouze u vybraných bank a záložen (JT Bank, Evropsko-ruská banka, Moravský peněžní ústav, ANO SD).
Vám bych doporučil otevřít si spořicí účet bez výpovědní lhůty u Air-Bank, kde budete mít peníze kdykoliv k dispozici (vše bez poplatků včetně plateb) a aktuální úrok činí 1,1%. Alternativně můžete vyzkoušet i Sberbank (1,63%, ale platí se 18 Kč za odchozí platbu), Equa Bank 1%, či ZUNO Bank 0,9%.
Petr Jermář, Banky.cz