Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #9847, Chci ukončit podílový fond

Chci ukončit podílový fond, Akcie a investice

AM

Dobrý den, mám otevřený podílový fond Optimum. Z rodinných a finančních důvodů jej chci zrušit. Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

navštivte nejbližší pobočku vaší banky která Vám fond prodala (Česká spořitelna) a požádejte o odkoupení podílových listů. Mějte však na paměti, že hodnota vašeho fondu je nyní vlivem krize koronaviru výrazně snížena. Lepší by bylo vyčkat na konec krize a prodávat až pak. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#12529, Výpis z BRKI a NRKI, Banka, 20.1.2021

Dobrý den, existuje nějaký centrální rejstřík, kde zjistím všechny své bankovní a nebankovní dluhy a exekuce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, BRKI - bankovní dluhy, NRKI - nebankovní dluhy, exekuční rejstřík - exekuce. Existuje několik služeb (např. kolikmam.cz), které Vám poskytnou celkový přehled o všech závazcích).

PG

#12528, Ukončení insolvence, Exekuce a insolvence, 20.1.2021

Dobrý den, po pěti letech mi končí oddlužení. Budou mi srážky ze mzdy ukončeny automaticky? Nemusím činit nějaké kroky aby nepokračovaly dál i po pěti letech? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, srážky ze mzdy Vám budou ukončeny na pokyn ins. správce. 

P

#12527, Půjčka a exekuce, Půjčka, 19.1.2021

Dobrý den, může mi exekutor z důvodu exekuce zastavit splácení úvěru? Neboť to co mi pan exekutor strhává z výplaty (8 tisíc) tak zároveň jsem touhle částkou splácel úvěr. Ale bohužel nemám výplatu ředitele nýbrž jen pingla co pracuje za 23 tisís. Plus se mi zvedl nájem na 10 tisíc. Zároveň exekuce s úvěrem, to dělá 25 tisíc. A kdyby mi banka nevyhověla, může nějak exekutor zasáhnout? Předem děkuji za odpověď. :)

Dobrý den, exekutor nemá povinnost Vám nechávat dostatek peněz na splácení půjčky. Jeho úkolem je pouze z Vás vymoci peníze, které dlužíte věřiteli, jehož zastupuje. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR