Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5093, Termínovaný vklad Creditas

Termínovaný vklad Creditas, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
27.8.2018 Spoření

Dobrý den, uvažuji o založení termínovaného vkladu na 3 roky. Jen mi je divné, že tato banka nabízí slušný úrok a konkurence má téměř nulu. Nerad bych o peníze přišel. Považujete to za dobrý nápad uložit je do této instituce? Děkuji za radu

Dobrý den,

vklady u všech bank jsou ze zákona pojištěny na 100% hodnoty do cca 2,5 mil. Kč. V případě krachu banky Vám náhradu vyplatí do dvou týdnů Garanční systém finančního trhu. Banku tak vybírejte čistě podle výše nabízeného úroku. Banka Creditas je určitě dobrou volbou (2 roky 1,6%, 3 roky 1,85%). Alternativně lze taktéž doporučit J&T Banku (2 roky 1,7%, 3 roky 1,8%). Kompletní přehled všech bank a záložen zde

Osobně doporučuji raději termín na 2 roky. Rozdíl v sazbě není oproti třem letům výrazný a úroky obecně půjdou v následujících letech nahoru. Tedy za 2 roky si případně sjednáte nový vklad s ještě lepšími podmínkami.