Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2063, Dědictví a termínovaný vklad

Dědictví a termínovaný vklad, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
14.7.2015 Spoření

Dobrý den. Mám dotaz. Zemřela mi teta, která měla u vaší banky několik termínovaných účtů (pobočka v Karlových Varech). Já jako pozůstalý budu vyřizovat pozůstalost a samozřejmě budu muset navštívit vaší pobočku ve Varech. Co všechno je zapotřebí a jak dlouho trvá převod peněz z termínovaných vkladů. Děkuji Kožušník

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál, tedy u nás žádné účty Vaše teta neměla. Tuto záležitost můžete vyřídit osobně na jakékoliv pobočce, netřeba jezdit přímo do Karlových Varů. Potřebovat budete notářské rozhodnutí o dědickém řízení (které nabylo právní moci). Ohledně délky trvání vypořádání - přijde na to, jak přesně termínovaný vklad banka chápe. U bez-termínovaných peněz na účtu banka účet ruší a peníze vyplácí dědicům neprodleně. U produktů investičního charakteru vázaných na termín se banka může rozhodnout převést majetková práva k těmto produktům na Vás - lhůty pak pro Vás budou stejné, jako by byly pro tetu.