Banky.cz Bankovní poradna zdarma #871, Dotaz v bankovní poradně

Jak zrušit smlouvu o důchodovém spoření, když poradce odmítá spolupracovat?

Dobrý den. Obracím se na Vás s problémem, který provedl můj plnoletý syn. Záhadným způsobem podepsal smlouvu o důchodovém spoření tj. II pilíř. chtěli bychom toto zrušit ale poradce nějak nechce spolupracovat. na pobočce Reifeisen bank mi řekli, že musíme napsat písemnou žádost a poradce by to měl odeslat. takto arogantním způsobem by snad jednat neměl. co s tím teď? děkuji za radu.

Dobrý den,

s tím bohužel nic nenaděláte kromě výše zmíněného postupu. Je-li člověk plnoletý, může si jediným neuváženým podpisem zničit celý život (podepsat nevýhodnou smlouvu, půjčku či cokoliv dalšího).

Řešením by bylo zavést na základních a středních školách povinný předmět "finanční gramotnost". Je sice hezké, že se školáci v rodinné výchově naučí přebalovat panenku a v té občanské státní svátky vyjmenovat kalendářně i odzadu, ale nebude jim to nic platné, nevyznají-li se ve světě financí. Otázkou je, kde na to vzít kantory. Ony státní svátky může učit úplně každý, ale povídat rozumně o financích zvládne málokdo.