Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #3951, Stavební spoření pro děti

Jaké stavební spoření je pro mého ročního syna výhodnější? Porovnání Mopísk a České spořitelny

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.10.2017 Spoření

Dobrý den, chci ročnímu synovi zřídit stavební spoření - rozhoduji se mezi Mopískem a Českou spořitelnou. Můžete mi, prosím, říci, které spoření vyjde výhodněji? Četla jsem zde, že nejvýhodnější je Česká spořitelna. U Mopíska se neplatí ale za sjednání spoření, nemá ale zase internetbanking. Kolik papírový výpis ročně stojí ? Pojmu "mimořádná splátka" rozumím správně, že se jedná o to mít možnost mimořádně splatit úvěr ze staveního spoření? Předem děkuji, M.P.

Dobrý den,

u ČS zaplatíte za sjednání spoření 495 Kč (při sjednání online) a můžete si zvolit cílovou částku 150 000 Kč nebo 300 000 Kč. Ročně pak platíte za vedení spoření 325 Kč. Internetbanking je zdarma a úrok je vždy 1%. U Modré pyramidy (Mopísek) ušetříte za sjednání (zdarma) a vedení spoření (300 Kč/rok). Naopak si připlatíte za výpisy (25 Kč/výpis) a úrok 1% je jen při pravidelném spoření (jinak 0,5%). Je to tedy "495 Kč za garantovaný úrok 1%". Budete-li plnit podmínky pravidelného spoření, pak se Vám naopak může o něco více vyplatit spoření u Modré pyramidy.