Může stavební spořitelna získat zpět zástavní právo k nemovitosti po jeho vzdání před rokem a použít nové zajištění?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, může si Raiffeisen stavební spořitelna nárokovat zpět zástavní právo k nemovitosti, když se ho vzdala vyvázáním před necelým rokem? A jako nové zajištění použila zástavní právo k pohledávce na spořícím účte. Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, co přesně jste si se stavební spořitelnou ujednal ve smlouvě o úvěru ze stavebního spoření. Upřímně mi moc nedává smysl, proč by se stavební spořitelna vzdávala zástavního práva na nemovitosti před splacením úvěru (úspory na stavebním spoření jsou kvalitativně horší zástavou).