Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5697, Penzijní spoření pro děti

Penzijní spoření pro děti, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
6.1.2019 Spoření

Dobrý den, máme čtyřletou dceru. Prarodiče by ji chtěli spořit na Penzijko 3 600 Kč ročně (300 Kč měsíčně). Můžete mi doporučit u jaké společnosti a jaký druh? Případně můžete navrhnout nějaký jiný produkt, který by se Vám zdál vhodnější (stavebko již máme). Děkuji Jaromír

Dobrý den,

spoření na penzi je jistě chválihodné, ale osobně bych doporučil posečkat na pozdější věk. Penzijní spoření přináší nejvyšší užitek pracujícím v kombinaci s příspěvkem zaměstnavatele a se snížením daňového základu (sleva na dani z příjmu). Je zde sice možnost vybrat 1/3 po dosažení plnoletosti, ale zbylé 2/3 by na účtu penzijního spoření ležely dlouhých 56 let.

Přehled všech fondů zde v našem srovnávači penzijního spoření. Inflaci překonávají povětšinou pouze dynamické fondy, které investují do akcií. Akciový trh je momentálně přehřátý a očekávají se výrazné cenové korekce během příštích dvou let.

Stavební spoření s měsíčním vkladem 1 700 Kč je pro děti ideální (rozumný státní příspěvek a peníze k dispozici za 6 let). Moc jiných výhodných produktů jak spořit dětem není. Lepší je peníze od prarodičů nyní použít rodiči jinak (např. na rekonstrukci bytu), všechny "dary" si pečlivě psát a v 18 letech (či lépe po dostudování) dítě vyplatit ze svých peněz aktuálně ležících na běžném/spořícím účtu.