Jak zhodnotit finanční prostředky ve výši 320 000 Kč bez stavebního spoření a s většími úroky?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
4.6.2018 Spoření

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe naložit s financemi (dejme tomu třeba 320 000 Kč) s tím, že nechci uzavírat stavební spoření, protože chci mít finance k dispozici. Připadá v úvahu spořící účet, ale při takové částce nabízí už poměrně malé úroky. Jak by jste to tedy řešili? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji spořící účet od Air Bank, která nabízí úrok 1% do 350 000 Kč (250 000 Kč na spořícím účtu a 100 000 Kč na běžném účtu). Pro získání úroku je třeba jen zaplatit 5x měsíčně kartou (libovolnou částku). Vedení účtu zdarma a bez podmínek.

Banka Creditas dává 0,6% bez omezení výše vkladu. Úrok je složen z fixu 0,5% a bonusu 0,1%, který je připisován na konci každého čtvrtletí, ve kterém nebyl uskutečněn žádný výběr/převod z účtu.