Banky.cz Bankovní poradna zdarma #266, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat výhodnou půjčku na sloučení stávajících splátek a založit si spoření?

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat a poradit jaké mám možnosti.splácím 4 pujčky,celkem za měsíc asi 8000kč. dostanu pracovní smlouvu na poloviční ůvazek a zajímá mě jestli mohu dostat pujčku na shrnutí těch starých do jedné výhodnější.Zároven bych si k této pujčce chtěla založit nějaké spoření .Díky Ajoneseiová.

Dobrý den,

bude záležet na měsíční čisté mzdě, kdy po odečtení splátky z budoucího konsolidovaného úvěru musí zůstat dostatečně pro Vaše bankou kalkulované životní minimum.

Sjednání spoření nehraje roli při rozhodování o přidělení úvěru a ani bych Vám ho nedoporučoval. Za konsolidovaný úvěr budete platit úrok odhadem 12-18%, za spoření dostanete max. 2-3,5%, tedy vše co by šlo na spoření je moudřejší použít k rychlejšímu splácení úvěru.

Petr JermářBanky.cz