Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14954, Penzijní spoření se středním rizikem

Penzijní spoření se středním rizikem, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
1.8.2021 Spoření

Dobrý den, rozhodl jsem se pro založení penzijního připojištění. Podle srovnání s ostatními fondy jsem zjistil, že nejvyšší výnosy má AXA. Moc tomu nerozumím, proto se obracím na Vás. Šel bych do středního rizika. Podle čeho se rozhodnout? Právě podle těch výnosů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podmínky jsou u všech penzijních společností stejné (stanovené zákonem), tedy vybírejte penzijní spoření čistě dle očekávaných výnosů a rizik. Střední riziko nabízí vyvážené fondy. Axa měla nepatrně vyšší zisk v posledních dvou letech, ale taktéž vyšší ztrátu v roce 2018 a nižší zisky v letech předchozích (oproti druhé ČS). Doporučuji tak zvážit i ČS, která nabízí širší síť poboček a pohodlnější obsluhu přes internetbanking (zázemí velké banky).