Banky.cz Články Banka Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Transakci, kterou Moneta Money Bank oznámila už loni na podzim, v minulých měsících schválila Česká národní banka a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Začátkem dubna tak mohla Moneta převzetí dokončit.

Získané společnosti najdete v budoucnu na trhu pod novými názvy:

Druhou jmenovanou navíc Moneta plánuje do konce roku 2020 sloučit s vlastní hypoteční divizí.

Moneta zdvojnásobila podíl na hypotečním trhu

Moneta Money Bank tímto obchodem výrazně zvýšila svůj podíl na hypotečním trhu. Potvrdil to i předseda představenstva této banky Tomáš Spurný.

„Akvizice nás posiluje a má pro nás strategický význam. Dnešním krokem jsme zdvojnásobili svůj podíl na hypotečním trhu a vstoupili na trh stavebního spoření. Zároveň získáváme více než 400 tisíc nových klientů. Je to další krok v realizaci naší strategie být šampionem ve financování českých domácností a živnostníků,“ uvedl Spurný v tiskovém prohlášení.

Podle dřívějších informací tak Moneta Money Bank zvýšila svůj podíl na trhu hypotečních úvěrů z 3% na 6%. A její podíl na trhu retailových klientských vkladů touto akvizicí stoupl z 5% na 8%, tedy o zhruba 53 miliard korun.

Stavební spoření získáte zatím jen na pobočce

Předsedou představenstva obou získaných společností zůstává jejich dosavadní šéf Michael Pupala. Novými členy představenstva jsou vysocí manažeři Monety Money Bank Petr Toman a Petra Folwarczna. V dozorčí radě nově budou stávající místopředseda představenstva Monety Money Bank Carl Normann Vökt a členové představenstva Jan Friček a Jan Novotný.

Nákup obou společností vyšel banku na 175 milionů eur – tedy přibližně na 4,5 miliardy korun. Moneta Money Bank vše financovala ze svého kapitálu a domluvenou částku zaplatila 1. dubna.

Od stejného data tak můžete na pobočkách Monety Money Bank žádat o stavební spoření a související produkty. Do konce roku v nich najdete také další produkty získaných společností a ve stejném termínu se mají objevit i v internetovém a mobilním bankovnictví.

Úvěry i vklady za víc než 50 miliard korun

Svůj úmysl koupit Wüstenrot – stavební spořitelnu a Wüstenrot hypoteční banku oznámila Moneta Money Bank poprvé koncem loňského listopadu. Už tehdy plánovala, že převod dokončí začátkem letošního dubna. V polovině prosince pak společnosti podepsaly smlouvu o koupi a následně čekaly, až jejich dohodu schválí Česká národní banka a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Letos se dočkaly a Moneta Money Bank následně zaplatila dohodnutou částku a obchod dokončila. Získala tak do svého portfolia stavební spořitelnu i samostatnou hypoteční banku. Díky tomu se může výrazněji zaměřit trh s hypotékami a stavebním spořením.

Obě společnosti bance přinesly nejen klientské úvěry za 56 miliard korun a vklady v hodnotě přesahující 55 miliard, ale také kapitál v hodnotě 5,4 miliardy. Dohromady navíc loni zaznamenaly zisk přes 500 milionů korun.

ANKETA k článku Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank"

Poroste hodnota akcií Moneta Money Bank?
Počet odpovědí: 93

KOMENTÁŘE k článku Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat