Jak převést hypotéku do jiné banky a získat výhody za vzorné splácení?

Sjednejte si hypotéku online
15.11.2014 Hypoteční poradna

Dobrý den, mám hypotéku o Raiffesenbanky, platim měsíční splátky +povinné spoření, to co naspořim, tak mi po zaplacení hipotéky sice vrátí, ale mě by se hodilo spíše to nemuset platit...Napadlo mě si tedy hip.převést do jinné banky kde bych nemusela mít spoření které nechci. A také jsem vzorný splátce který za 5let nezaplatil ani jednou o den pozdě.Takže bych chtěla určitě do nějaké banky kde vracejí třeba nějakou částku za vzorné splácení. Poradíte mi prosím, kterou si vybrat?? A samozřejmě i nějakou s nízkým úrokem.Děkujié

Dobrý den,

to co popisujete je spíše úvěr ze stavebního spoření než hypotéka. Tento produkt je z mého pohledu nesmyslný - přesně jak říkáte, máte úvěr, který chcete splácet a ne si spořit. Je to jen další lumpárna, jak z Vás vytáhnout vyšší úroky za aktuálně vyšší dluh, i když si někde vedle spoříte.

Proto doporučuji tento úvěr ze stavebního spoření refinancovat klasickou hypotékou u banky, kde dostane slušný úrok (doporučuji fixaci úroku na 5 let, kde je možné dosáhnout až na sazbu 1,99%) a nebudou po Vás chtít žádné poplatky. Vzorné splácení banky u hypoték považují za samozřejmost, za to žádná banka nic nevrací (toto se nabízí hlavně u spotřebitelských úvěrů).

Mrkněte na nabídku Equa Bank (úrok 1,99%, bez poplatků a ještě s bonusem 5 tisíc Kč) a případně rovnou vyplňte poptávkový formulář zde.

Nezapomeňte si zkontrolovat podmínky své smlouvy u Raiffeisen stavební spořitelny - za jakých okolností můžete přejít ke konkurenci. Standardem je možnost bezplatně přejít v době výročí fixace úrokové sazby, ale stavební spořitelny většinou nic takového nenabízí a navíc vyžadují penále.