Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #19988, UniCredit slibuje vysoký úrok

UniCredit slibuje vysoký úrok, Běžný účet

1.12.2022 Běžný účet

Dobrý den, mám dotaz ohledně Unicredit Bank. U banky UniCredit Bank jsem zareagoval na nabídku na internetu, která nabízí běžný účet START se zhodnocením 6% do částky 500 000 Kč. Založil jsem si běžný účet a převedl jsem na něj částku 499 999 Kč. Jaké bylo mé překvapení na začátku dalšího měsíce, když na účtu nebyl připsán žádný úrok. Po tomto nepříjemném překvapení jsem kontaktoval infolinku banky, kde mi byla sdělena informace, že na úrok nemám nárok, protože jsem peníze nepřevedl z účtu START na účet START (další) s tím, že jsou nároky na úrok neuznány. V bankovnictví není v detailu účtu START ani START (druhý) informace o aktuální úrokové sazbě a v materiálech které jsem vyplňoval při zakládání účtu nebyla žádná informace o tom, že si klient musí zakládat další účet, aby získal úročení 6%. Z mé strany se jedná o klamavé jednání banky s účelem získat klienta, uvést ho v omyl a nezaplatit mu nic. Je možné se nějak bránit? Banka bohužel nemá svého ombudsmana. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

osobně se mi takto složité podmínky pro získání úroku také nelíbí, ale banka o tomto píše na svém webu (k nově založenému běžnému účtu dostanete druhý nově založený účet s úrokem 6%). Místo stížností (které by bohužel neměly šanci na úspěch) doporučit změnit banku a uložit peníze tam, kde Vám dají dobrý úroky bez podmínek - pomůže Vám náš srovnávač spořicích účtů (např. Max banka 6% neomezeně bez podmínek, Creditas 6% do 500 000 Kč s výpovědní lhůtou 1  měsíc, atd.).