Dobrý den, mám dotaz ohledně Unicredit Bank. U banky UniCredit Bank jsem zareagoval na nabídku na internetu, která nabízí běžný účet START se zhodnocením 6% do částky 500 000 Kč. Založil jsem si běžný účet a převedl jsem na něj částku 499 999 Kč. Jaké bylo mé překvapení na začátku dalšího měsíce, když na účtu nebyl připsán žádný úrok. Po tomto nepříjemném překvapení jsem kontaktoval infolinku banky, kde mi byla sdělena informace, že na úrok nemám nárok, protože jsem peníze nepřevedl z účtu START na účet START (další) s tím, že jsou nároky na úrok neuznány. V bankovnictví není v detailu účtu START ani START (druhý) informace o aktuální úrokové sazbě a v materiálech které jsem vyplňoval při zakládání účtu nebyla žádná informace o tom, že si klient musí zakládat další účet, aby získal úročení 6%. Z mé strany se jedná o klamavé jednání banky s účelem získat klienta, uvést ho v omyl a nezaplatit mu nic. Je možné se nějak bránit? Banka bohužel nemá svého ombudsmana. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
osobně se mi takto složité podmínky pro získání úroku také nelíbí, ale banka o tomto píše na svém webu (k nově založenému běžnému účtu dostanete druhý nově založený účet s úrokem 6%). Místo stížností (které by bohužel neměly šanci na úspěch) doporučit změnit banku a uložit peníze tam, kde Vám dají dobrý úroky bez podmínek - pomůže Vám náš srovnávač spořicích účtů (např. Max banka 6% neomezeně bez podmínek, Creditas 6% do 500 000 Kč s výpovědní lhůtou 1 měsíc, atd.).
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Dobrý den, máme dvě děti (řekněme A, B) a dítě C svěřené v roce 2022 do pěstounské péče manželky. Oba máme zaměstnání i ŽL jako OSVČ vedlejší, podáváme tedy daňová přiznání, zúčtování u zaměstnavatelů nežádáme, měsíční slevu na děti A, B uplatňuji. Můžeme si děti v daňových přiznáních „rozdělit“ tak, že já uvedu 1. dítě A, uplatňuji 2. dítě B, uplatňuji 3. dítě C neuplatňuji a žena tedy 1. dítě A neuplatňuji 2. dítě B neuplatňuji 3. dítě C uplatňuji. Získá v tomto případě daňovou slevu na dítě C jako na třetí a další dítě, nebo se neuplatněné děti do pořadí nepočítají a získá tedy jen základní výši jako na první dítě? V takovém případě, můžu si slevu na dítě C uplatnit sám? Je svěřeno do pěstounské péče (jen) manželky, ale žije ve společné domácnosti. Popř., může si manželka uplatnit všechny děti, i když jsem slevu na děti A,B v roce 2022 uplatňoval u zaměstnavatele? Počítám samozřejmě že v tom případě ji budu vracet a bude vyplacena manželce. Děkuji a omlouvám se za obsáhlejší dotaz.
Dobrý den, dostala jsem se do neschopnosti splácet půjčku v Německu, kde trvale pracuji a žiji 4. rokem. Jedná se původně o částku 12 000 EUR při splátce 250 EUR. A mám zbytek půjčky ke splacení ještě 9 000 EUR. Dnešním dnem jsem nezaplatila již třetí splátku, dohromady dlužím na splátkách 750 EUR. Co mě čeká za postih, když nebudu splácet dál?
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.
Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.
Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.
Máte povinnost podat přiznání k dani z příjmu za rok 2022? Jaké daňové slevy můžete čerpat? Poradíme, jak správně vyplnit daňové přiznání a nepřipravit se o případný daňový přeplatek.
Přes 42 milionů korun. Takovou částku v souhrnu požadovala UniCredit Bank po téměř 1 500 klientech, kteří chtěli předčasně splatit hypotéku. Podle České národní banky si však úrokové náklady naúčtovala neoprávněně. Za porušení zákona o spotřebitelském úvěru proto UniCredit Bank dostala pokutu 10 milionů korun.
Dědictví je tématem většinou smutným. Ale jde o součást života, a tak nemá smysl před ním (jakožto tématem) zavírat oči. Zůstavitel někdy závěť sepíše, často se ale žádná nenajde. Občanský zákoník umožňuje uzavřít dědickou smlouvu právě mezi zůstavitelem a dědicem. Kdo musí dědit vždycky a koho lze ze závěti vynechat? Kdo dědí, když se závěť nenašla? Dá se dědická smlouva beztrestně porušit? A co když po zůstaviteli zbudou jen dluhy?