Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2162, Kam uložit peníze na 3 roky

Kam uložit peníze na 3 roky, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
7.9.2015 Spoření

Kam ulozit peníze na spořící účet, který nechci vybrat cca 2-3 roky, je lepší částku cca 4oo tisíc rozdělit do dvou bank?Děkuji, Ivana

Dobrý den,

pakliže na peníze skutečně nebudete chtít sahat 2-3 roky, doporučuji termínovaný vklad s termínem 1-3 roky. Evropsko-ruská banka nabízí úroky 2-2,3%, JT Banka 1,8-2,2%.

Ze spořících účtů bez výpovědní lhůty lze doporučit Sberbank (1,43% do 300 000 Kč), Air-Bank (1,1% do 250 000 Kč), Expobank (1,1%), Equa Bank (1% či 1,5% do 200 000 Kč při používání bezplatného běžného účtu). Dělit vklad má samozřejmě smysl, pakliže si vyberete banky, které peníze zajímavě úročí pouze do určité částky (Sberbank, Air-bank, atd.).