Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14403, Jak spořit nesvéprávnému synovi?

Jak spořit nesvéprávnému synovi?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
29.5.2021 Spoření

Dobrý den, můj syn má 12 let a je mentálně postiženy a s největší pravděpodobností nikdy nebude svéprávný. Rád bych mu začal spořit na stáří, kdy pravděpodobně bude potřebovat zajištění. Bohužel jsem si však jistý, že by jeho matka peníze vybrala, pokud by mohla. Hledám proto produkt, kam bych mu peníze mohl spořit cca 3 000 Kč/měsíc. Nevím jestli toto splňuje penzijko nebo stavebko, napadlo mě ještě investiční životní pojištění, kde by byl syn jako obmyšlená osoba. Ale nevím, zda by se to dalo v případě posuzování soudem jako spoření pro syna. Díky moc

Dobrý den,

chcete-li zabránit výběru peněz ze synova spoření matkou, nezbude Vám než synovi spořit na své jméno a peníze mu v životě poskytovat dle jeho potřeb (a v závěti mu třeba vše odkázat). Do 18 let bude mít k synovým penězům přístup i jeho matka, později soudem stanovený opatrovník.

Investiční životní pojištění důrazně nedoporučuji (extrémně nevýhodné z důvodu vysokých vstupních poplatků). Stavební spoření i penzijní spoření lze vřele doporučit. Na stavebko ukládejte měsíčně přesně 1 700 Kč a na penzijní připojištění 1 000 - 3 000 Kč pro získání max. státní podpory a daňových úlev.