Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5841, Banka Creditas

Banka Creditas, Spoření

IJ

Chtěla bych založit spořící účet u banky Creditas, jak mám postupovat? A musím mít u banky běžný účet?

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

spořící účet Creditas lze založit online či na pobočce. Běžný účet vyžadován není, ale je zcela zdarma a bez podmínek. Momentálně nabízí více Hello bank (úrok 1,5% do 300 000 Kč). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

ČNB zvažuje další zpřísnění pravidel pro hypotéky. Rozhodne vývoj cen nemovitostí

ČNB zvažuje další zpřísnění pravidel pro hypotéky. Rozhodne vývoj cen nemovitostí

9.12.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Zatím ještě podmínky pro poskytování hypoték nezpřísníme. Brzy se to ale může změnit. Takovou zprávu poslala ze svého listopadového zasedání Bankovní rada České národní banky. Podle ní závisí úprava podmínek zejména na tom, jak se bude vyvíjet nadhodnocení cen nemovitostí.

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

Běžný účet pro podnikatele: zákon k němu nenutí, může vám ale přinést zajímavé výhody

6.12.2019, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

Zřídit nebo nezřídit? Podobně váhá řada lidí, když přijde řeč na podnikatelský účet. Zejména začínající živnostníci a podnikatelé si nejsou jistí, jestli se jim vyplatí. Účet pro podnikatele totiž dokáže přinést zajímavé výhody. Ale také si je umí nechat dobře zaplatit.

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

Cestovní pojištění na hory: myslete na úrazy, odpovědnost i své auto

4.12.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Dobré oblečení, lyže nebo snowboard a cestovní pojištění na hory. Tři věci, bez kterých se na zimní dovolené rozhodně neobejdete. A není důležité, jestli plánujete jen prodloužený víkend v Krkonoších nebo dva týdny v Alpách. Pojištění na lyže vám dokáže zachránit spoustu peněz v zahraničí i v České republice.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#8250, Jak zaplatit nákup v USA?, Osobní a rodinné finance, 10.12.2019

Dobrý den, vytvořila jsem si objednávku z USA a narazila jsem na problém s placením. Nabídli mi možnost money order, ke které jsem nenašla mnoho informací nebo platit kreditní kartou, ale chtějí po mně veškeré údaje z karty, což se mi nezdá příliš bezpečné. Poradíte mi, prosím, jak se s touto situací vypořádat? Děkuji

Dobrý den, nejjednodušší je zaplatit online platební kartou (což bez uvedení čísla karty, data expirace a CVV/CVC nelze). Samozřejmě důrazně doporučuji nakupovat pouze u prověřených eshopů, kde je riziko podvodu minimální (ať už se zneužitím platební karty nebo nezasláním zaplaceného zboží).

PM

#8249, Hypotéka, exekuce a insolvence, Hypoteční poradna, 10.12.2019

Dobrý den, mám hypotéku a ručím domem, hypotéku pravidelně splácím. Mám několik exekucí a chtěl bych jít do insolvence. Neseberou mi tím pádem dům? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vstupem do insolvence musíte přestat splácet hypotéku, neboť by se jednalo o zvýhodňování vybraných věřitelů. Tímto byste však porušil úvěrovou smlouvu a banka by Vám mohla hypotéku zesplatnit a případně prodat dům v zástavě. 

J

#8248, Přihlašování pohledávek, Exekuce a insolvence, 10.12.2019

Dobry den, do insolvence se přihlásil věřitel (KB). Exekutor, který částku vymáhal se nepřihlásil. V návrhu na oddlužení nejsou exekutoři uvedeni. Vadí to něčemu? Děkuji

Dobrý den, toto je naprosto v pořádku, neboť pohledávky do insolvence přihlašují věřitelé. Exekutoři pouze zajišťuje věřitelům vymáhání dluhů před vstupem dlužníků do insolvence.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8200 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR