Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #19018, Ukončení penzijního spoření

Dotaz na platnost smlouvy a nárok na vyplácení renty z Doplňkového Penzijního Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
6.9.2022 Spoření

Dobrý den, chci Vás požádat o upřesnění/potvrzení skutečné platnosti a nároku, v souladu se smluvními pravidly Doplňkového Penzijního Spoření (dále jen DPS), při podání žádosti na vyplácení 3-leté renty, od data podání žádosti na vyplácení starobní renty z DPS, kdy smlouva při vystavené žádosti požadavku výplaty starobní penze (formou postupných měsíčních splátkách po dobu 36 měsíců) je a zůstává po celou dobu vyplácení stále platnou smlouvou dohodnutém rámci pravidel DPS, tedy i včetně státní podpory? Podmínky věku a počtu spořících měsíců dalece převyšuji a tím splňuji podmínky dané DPS smlouvou ČSOB pro nárok na vyplácení starobní renty. Prosím o Vaše potvrzení, nebo odůvodněné popření skutečnosti, že je-li smluvní vztah mne (účastníka) a fondu nepřerušen a v písemných ustanoveních trvajících smluvních podmínek platný, tak i po podání žádosti (na výplatu starobní renty po určenou dobu 36-ti měsíců) ve skutečnosti (že budu-li nadále zasílat smlouvou dohodnutou platbu 400,-Kč /měsíc i po dobu vyplácení starobní renty) mi fond nemůže a nesmí bránit v pokračování smlouvy jednostranným ukončením (nebo blokací přijaté platby) a začne mi vyplácet měsíční starobní rentu, ale také dále bude zbylé moje finance dle dosavadních pravidel spravovat, neboť se nadále na mne vztahují pravidla DPS i zákonná státní podpora/státní příspěvky po celou dobu (i po 36 měsíců, co jsou fondem spravována moje finanční aktiva), až do doby poslední splátky ze všech prostředku mne, jako účastníka DPS. Shrnu-li to, dle mého názoru je pravdou, že tak stále a dle pravidel DPS spořím a vkládám prostředky do fondu (neporušil jsem ničím smluvní pravidla smluvně sjednaná při podpisu), tak určený státní příspěvek vzhledem ke spořící měsíční částce i po celou dobu vyplácení renty lze oprávněně požadovat a bude mi také nárokově vyplácen? Ano nebo nikoli. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

pokud požádáte o výplatu peněz formou renty, bude vaše penzijní spoření ukončeno (nebudete moci dále spořit a dostávat státní podporu). Samozřejmě si budete moci založit nové penzijní spoření, kde bude možné ve spoření a čerpání státních příspěvků pokračovat.