Kam uložit 400 000 Kč z prodeje pozemků: spořicí účet nebo termínovaný vklad?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
14.6.2015 Spoření

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Po prodeji pozemků obdržím částku okolo 400 000 Kč. Chtěla bych si zařídit nějaký spořící účet. Peníze hned nepotřebuji. Nebo zvolit nějaký termínovaný vklad? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

z termínovaných vkladů za zmínku stojí pouze Evropsko-ruská banka s úrokem 2% a termínem na 1 rok (vyšší termín - např. až 5 let nemá moc cenu, neboť dodatečný úrok +0,4% bude zanedbatelný v porovnání s dodatečným omezením +4 roky). JT Banka má také ještě vcelku slušné úročení (1,8% na 1 rok), ale min. vklad je 500 000 Kč.

Ze spořících účtů lze doporučit Sberbank (pásmově 1,63% do 300 000 Kč a dále 0,63%, tedy 400 000 Kč se bude úročit 1,43% - nebo lze posledních 100 000 Kč uložit do jiné banky - viz dále). Dále Expobank (1,1% do 13,5 mil. Kč), Air-Bank (1,1% do 250 000 Kč), Equa Bank (1% do 2 mil. Kč + možnost bonus 0,5% do 200 000 Kč při používání bezplatného běžného účtu, který mimochodem doporučuji jako v současné chvíli nejlepší možný v ČR).