Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #17957, Úvěr ze stavebního spoření

Předčasné splacení překlenovacího úvěru a možnost zvýšení spoření: Co je nejlepší volba pro Vás?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, poraďte. Syn má překlenovací úvěr na 750 000 Kč asi dva roky. Spoří asi 2 000 Kč měsíčně a úrok je 3 000 Kč. Má tam naspořeno 75 000 Kč. Smlouva končí někdy v roce 2031. Je možné předčasné splacení celého úvěru nebo části? A je možné zvýšit spoření třeba na 5 000 Kč měsíčně? Jaké jsou poplatky? A co by bylo nejlepší? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

u které stavební spořitelny si Váš syn úvěr ze stavebního spoření sjednal? Jaké si dojednal podmínky? Dle Vámi uvedeného měsíčního úroku (3 000 Kč) odhaduji, že roční úroková sazba bude 4,8%. Jaká je sazba u spoření? Pokud např. 1%, pak je reálná sazba u úvěru 3,8%, což je na dnešní podmínky velmi slušné.