Co dělat, když je zrušeno dispoziční právo na dětské konto kvůli konkurzu?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
9.12.2016 Spoření

Pokračování dotazu č. 3220: Asi před dvěma lety jsem se v bance chtěla informovat na zůstatek dětských kont a bylo mi řečeno, že mé dispoziční právo je zrušeno, ať se obrátím na svou domovskou pobočku. Tam mi poté sdělili, že je to z důvodu mého konkurzu. Otce dětí jsem se tenkrát ptala, ten popřel, že by mé dispoziční právo zrušil, takže zbývá insolvenční správce nebo banka. Děkuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Kdo je veden k dětskému účtu jako zákonný zástupce - Vy nebo manžel? Zřejmě manžel a Vy jste měla nastavené dispoziční právo, které Vám někdo neznámý zrušil. Insolvenční správce to být nemohl - proč by to dělal? Naopak exekutor někdy nechává automaticky obstavit všechny účty, ke kterým máte dispoziční právo (i když nejsou Vaším majetkem - pak majitelé složitě podávají vylučovací žaloby, aby se dostali ke svým penězům). Banka to také být nemohla, opět - proč by to dělala? Nemá žádnou pravomoc tak konat. Jediný, kdo tak mohl učinit (a měl i důvod) byl zákonný zástupce vedený k dětskému účtu, tedy otec Vašich dětí. Třeba chtěl v dobrém preventivně ochránit peníze Vašich dětí před exekucí.