Jak zrušit vkladní knížku pro nesvéprávnou osobu?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
22.3.2015 Spoření

Dobrý den,prosím o radu.Týká se dcery,která má vkladní knížku u poštovní spořitelny je na její jméno.Je nesvéprávná a já jako matka jsem opatrovníkem.Vkladní knížka byla založena v domově pro osoby se zdravotním postižením,na této knížce je zapsaný i druhý vkladatel,je to sociální pracovnice.Knížka mi byla předána s tím,že jí mam zrušit.Prosím o jak mám dál postupovat v této věci,děkuji.

Dobrý den,

pokud byla Vaše dcera zbavena svéprávnosti, všechny úkony za ni provádíte pouze Vy coby soudem stanovený opatrovník. Stačí tedy, abyste navštívila pobočku Poštovní spořitelny a předložila soudní rozhodnutí o ustanovení opatrovníka, na základě čehož bude knížka zrušena (pokud na ni není vysoká částka v řádu milionů korun, k čemuž by bylo nutné rozhodnutí opatrovnického soudu o zrušení vkladní knížky).

Ještě mi je záhadou, proč je v knížce jako vkladatel zapsána sociální pracovnice (ona úkony opatrovníka vykonávat nemůže). A sama si případně zodpovězte otázku, proč má být knížka zrušena (proč to po Vás někdo chce). Nechci hledat za vším problém, ale zde je třeba být velmi opatrný, neboť případů, kdy sociální pracovnice obírají o úspory nesvéprávné, je poměrně dost.