Šetřím na dárek, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, chci příteli našetřit na kulatiny na dárek přes 100 000 Kč. Každý měsíc do jeho kulatin potřebuji dávat (cca 20 měsíců) určitou sumu bokem. Mohli byste mi prosím poradit, co by pro mne bylo nejvýhodnější? Zda si nechat peníze doma "pod matrací" nebo vytvořit dočasně jiný účet? A jaky? Abych s penězi mohla stále manipulovat. Děkuji

Dobrý den,

peníze určitě nenechávejte doma pod matrací (riziko krádeže či živelné události - požár, záplavy, atd.). Peníze patří do banky. Doporučuji spořící účet (Air Bank 1%, Equa bank 0,8%), kde budete mít peníze kdykoliv k dispozici.

Dávání dárků je jistě hezká věc. Nicméně zvažte, není-li dárek za 100 000 Kč příliš. Pohlížejte na svoje a přítelovy finance jako na společný rodinný rozpočet. Co potřebujete více? Dárek za 100 000 Kč nebo třeba vlastní bydlení? Jednou budete mít děti. Jednorázové náklady (kočárek, výbava, autosedačka, atd.) přijdou i na 25 000 Kč. Navíc ztratíte jeden příjem (místo platu budete pobírat mateřskou/rodičovskou). Nebylo by lepší peníze spíše použít na pořízení vlastního bydlení či jako úsporu pro první měsíce na mateřské? Není to třeba tak "cool" jako luxusní dovolená či auto, ale je to velmi odpovědné.