Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #11384, Výběr banky pro běžný a spořicí účet

Výběr banky pro běžný a spořicí účet, Běžný účet

1.10.2020 Běžný účet

Dobrý den, chtěla jsem vás požádat o radu při výběru banky. Běžný a spořící účet máme s manželem společný u České spořitelny. Nyní bychom si chtěli založit každý zvlášť svůj běžný i spořící účet (v případě úmrtí se nám to zdá rozumnější). Od běžného účtu očekáváme , že bude vedení, výběry atd. bez poplatků a internetbanking samozřejmostí. Na spořícím účtě bychom měli každý 430 000 Kč, ale nevíme, jestli není výhodnější, mít na něm jen pod 400 000 Kč a zbytek na běžném účtu. O jiném zhodnocování neuvažujeme. Děkuji za radu jakou banku nejlépe zvolit.

Dobrý den,

nejprve bych doporučil zrušit spořicí účet u ČS, neboť tam se Vám peníze úročí pouze 0,2%. Běžný účet si založte u Equa bank (vše zdarma a bez podmínek, včetně výběrů z bankomatů všech bank v tuzemsku i v zahraničí), spořicí účet tamtéž (do 200 000 Kč úrok 1% při platě 3x kartou měsíčně). Druhý spořicí účet si založte u Hello Bank (úrok 1% do 300 000 Kč bez podmínek).