Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6033, Kreditní karta a výběr z bankomatu

Kreditní karta a výběr z bankomatu, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.2.2019 Půjčka

Prosím o sdělení, v jakém bankomatu mohu vybírat hotovost z kreditní karty České spořitelny a co stojí poplatek.

Dobrý den,

z kreditní karty můžete vybrat hotovost ze všech bankomatů. Česká spořitelna si za výběr účtuje 50 Kč u vlastní sítě, 80 Kč za bankomat cizí banky v ČR a 125 Kč v zahraničí. Ve všech třech případech platíte navíc poplatek 290 Kč za výběr hotovosti z kreditní karty.

Důrazně doporučuji nevybírat hotovost z kreditky (ani nepřevádět peníze na jiný účet - opět zpoplatněno částkou 290 Kč). Kreditní karta slouží primárně k platbám (v obchodech či online) a pouze v situaci, kdy jste schopen peníze vrátit v rámci bezúročného období. Jinak byste platil úrok až 24%.