Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #1652, Dotaz na spoření

Dotaz na spoření, Spoření

DD

Prosim vás o odpověd dcera mi poslala přes svůj účet které má u České Spořitelny v pátek ráno na účet který mám u Poštovní Spořitelny Era peníze elektronicky a ještě mi to nepřišlo jinak ve všední den to trvá jeden den ale tet nevím jak je to přes víkend kdy bych to měl mít na účtě díky

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

převod z jedné banky do druhé trvá 1-2 pracovní dny (slušnější banky to zvládnou za den, ty méně pro-klientské za dva). Přes víkend banky nepracují, tedy peníze budou na Vašem účtu nejdříve v pondělí po poledni.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

EU varovala před drahými nemovitostmi. Kvůli cenám klesá i zájem o státní půjčky

21.10.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Pozor, vaše nemovitosti jsou moc drahé. A můžou způsobit problémy se splácením. Zhruba tak zní varování, které dal v září České republice Evropský výbor pro systémová rizika. Podle něj může pomoct posílení pravomocí České národní banky.

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

Povinnost hlásit snížení úroků 2 měsíce předem? Banky našly cesty, jak ji obejít

18.10.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Zvýšit úroky na spořicích účtech mohou banky prakticky okamžitě. Na jejich snížení ale musí klienty upozornit alespoň 2 měsíce předem. A to se jim nelíbí. Objevily proto několik způsobů, jak tuto povinnost obejít.

3 hlavní překážky při poskytnutí rychlé půjčky online

3 hlavní překážky při poskytnutí rychlé půjčky online

17.10.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Získat dnes nebankovní půjčky lze u mnohých poskytovatelů. Vždy ovšem musí žadatel počítat s tím, že se situace neobejde bez jeho lustrování. Ano, jakýkoli poskytovatel si přesně prověří konkrétního žadatele. Není se čemu divit, jednak tak musí činit v rámci povinností uložených Českou národní bankou a jednak sám sebe chrání před potenciálními potížemi, jež mohou v souvislosti s problémovými klienty vzniknout. Jaké jsou tedy 3 hlavní překážky při realizaci půjček?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EK

#7809, Jak zrušit hypotéku?, Hypoteční poradna, 22.10.2019

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat na nečerpání hypotéky, kterou jsme si vyřídili na stavbu RD. Jedná se o pružnou hypotéku s fixní sazbou Stavíme svépomocí, už jsme si jednou posunovali čerpání hypotéky, ale dodací lhůty jsou dlouhé a s manželem jsme se dohodli, že si hypotéku brát nebudeme. Chtěla jsem se zeptat, zda můžeme zrušit hypotéku bez sankce? Děkuji.

Dobrý den, většina bank bohužel účtuje sankci 5% z nevyčerpaného objemu hypotéky. Bez sankcí lze od smlouvy odstoupit do 14 dní od podpisu úvěrové smlouvy.

F

#7808, Kdo se dívá do registrů?, Půjčka, 22.10.2019

Pokud vím, tak existují nebankovní společnosti, které nenahlíží do registrů a půjčí, např. Zaplo.

Dobrý den, do registrů nahlížejí všechny nebankovní společnosti. Ukládá jim to zákon o spotřebitelském úvěru, na základě kterého je věřitel povinen se před poskytnutím úvěru přesvědčit, že dlužník bude schopen půjčku splatit.  Podívejte se na problematiku půjčování peněz z pozice věřitele. Vy osobně byste půjčil své peníze zcela neznámému člověku, aniž byste si prověřil v registrech jeho platební morálku (a další info - není-li např. exekuci či insolvenci)? Asi těžko - jinak byste riskoval, že Vám dotyčný nebude schopen peníze vrátit. Proto existují registry dlužníků (BRKI, NRKI, Solus), aby se každý mohl před poskytnutím úvěru přesvědčit o pozitivní či negativní platební morálce žadatele o úvěr.  Před rokem 2016 v ČR existovalo přes 50 000 nebankovních poskytovatelů úvěrů. Většinou se jednalo o podvodníky, kterým šlo o to dostat své dlužníky do exekucí a doživotně na nich parazitovat. Tyto nebankovky do registrů nenahlížely. Od 12/2016 (se vstupem platnosti novely zákona o spotřebitelském úvěru) se trh pročistil a dnes v ČR působí pouhé desítky nebankovek, které musí dodržovat přísná pravidla hry (ovšem stále půjčují na úrok/RPSN dosahující i tisíce procent).

VV

#7807, Mám šanci získat hypotéku?, Hypoteční poradna, 22.10.2019

Dobrý den, půl roku zpět jsem si zařídil úvěr ve výši 80 tisíc se splatností do roku 2024 na vybavení bytu. do kterého jsem se stěhoval. Můj měsíční příjem činí kolem 26 tisíc čistého. Nyní mám zájem byt koupit. Je možné dostat v této situaci hypoteční úvěr? Po známosti máme v rodině výbornou finanční poradkyni, ale ještě před tím než bych to začal řešit, se ptám zdali je to vůbec možné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, půjček, hypoték a jiných úvěrů můžete mít souběžně zcela libovolné množství, ale vždy musíte plnit podmínky DTI/DSTI (na splátky všech úvěrů můžete vynakládat měsíčně max. 45% svého příjmu a celkově nemůžete mít půjčeno více než devitinásobek ročního příjmu). Banka Vám může půjčit na hypotéku max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%), tedy je třeba mít našetřeno 10-20% z vlastních zdrojů (nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi detailně proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7800 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR