Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #9259, Jak si naspořit základ na hypotéku?

Jak si naspořit základ na hypotéku?, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.3.2020 Spoření

Dobrý den, ráda bych se optala, jaké by pro mne bylo nejvýhodnější spoření. Ráda bych si naspořila nějakou částku, která by byla pro mě nejvýhodnější, ze které bych dosáhla na nějaký "překlenovací úvěr" a poté na hypotéku. Ráda bych si půjčila celkem 3 mil. Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banky Vám na hypotéku mohou půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy např. pro koupi nemovitosti za 3,75 mil. Kč bude třeba mít našetřeno 375-750 tisíc korun. Přijde na to, jak rychle budete schopna tuto částku naspořit. Chybu neuděláte se spořícím účtem od Trinity Bank s úrokem 1,58%-2,08% (dle výše vkladu).