Zjistěte, zda se váš vklad na vkladní knížce zúročil po 30 letech

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.3.2018 Spoření

Dobrý den, prosím o radu. Dostala jsem nyní vkladní knížku od rodičů, která byla založena hned po mém narození a to 9/1986 s v kladem 200 Kčs a úrok na vkladní knížce je 4%. Tak se chci prosím zeptat, jestli vkladní knížka platí a pokud ano, jestli se za těch 30 let ta částka z úročila? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

obávám se, že vkladní knížka již platná nebude, neboť vklad byl v roce 1986 proveden v Kčs (tato měna zanikla rozdělením Československa). Úrok 4% byl platný v době vydání vkladní knížky, následně se v čase měnil (dle aktuálních vyhlašovaných sazebníků banky). Poslední roky jsou vkladní knížky již téměř neúročené (desetiny/setiny procent).