Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #15795, ČNB zvedá úrokové sazby

ČNB zvedá úrokové sazby, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
4.11.2021 Spoření

Dobrý den, nově je základní úroková sazba stanovena na 2,75 %, což je údaj, kterým ČNB reaguje na současný stav v ekonomice. Co to, prosím bude znamenat pro nás, kteří máme velkou míru úspor? Lze čekat podobně vysoké úroky? Děkuji

Dobrý den,

růst základní úrokové sazby (2T Repo) zvýší hodnotu peněz. Porostou úroky na spořicích účtech a zdraží též úvěrové produkty (hypotéka, půjčka).