Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #6044, Sleva na dani za úroky z úvěru

Sleva na dani za úroky z úvěru, Daně

19.2.2019 Daně

Dobrý den, je možné uplatnit slevu na dani ze stavebního úvěru, když mám jinou trvalou adresu než tu, kde rekonstrukce ze stavebka probíhá? Musí tedy být trvalá adresa shodná s tou, na které probíhá rekonstrukce ze stavebního úvěru? Díky

Dobrý den,

slevu na dani z příjmu ve výši 15% ze zaplacených úroků je možné využít pokud úvěrem (hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření) řešíte své bytové potřeby. Není nutné mít na dané adrese trvalé bydliště, což v některých situacích ani není možné (např. teprve probíhající výstavba). Musíte však případně doložit, že rekonstrukcí skutečně řešíte své bytové potřeby. Slevu na dani tak nelze využít v případech, kdy kupovaná, budovaná či rekonstruovaná nemovitost bude sloužit např. k podnikání či pronájmu.